Pobujaj z nami w chmurkach

NIEPUBLICZNY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE NA MOKOTOWIE

DZIECI SĄ EKSPERTAMI
W DZIEDZINIE ZABAWY

W chmurkach stworzyliśmy
bezpieczne i pobudzające
kreatywność środowisko

DZIECI SĄ EKSPERTAMI W DZIEDZINIE ZABAWY

W chmurkach staramy się aby stworzyć im do niej bezpieczne i kreatywne środowisko. Jak to robimy?

Otacza nas muzyka

Budujemy nastrój odpowiednią muzyką która towarzyszy naszym podopiecznym, zależnie czy jest czas na szaloną zabawę i tańce, czy też może musimy się skupić przy eksperymentach i nauce, lub, czy przyszedł czas na wyciszenie i sen – zmienia się chmurkowe tło muzyczne. Czasem towarzyszy nam muzyka klasyczna, czasem dźwięki natury a czasem szalone dziecięce rytmy i piosenki.

Sensoryka artystyczna

Nie boimy sie bałaganu! A najlepsza zabawa jest wtedy kiedy małe rączki mogą samodzielnie tworzyć, mazać i ugniatać. Ubieramy fartuszki i chlapiemy farbkami, rozsypujemy konfetti, ugniatamy ciasta i masy solne. Nietoksyczne farby i naturalne materiały pozwalają tworzyć bez obaw.

Kontakt z książką

Książki? Jak najbardziej! Na naszych półkach nie ma miejsca na przypadkowe lektury. Każdą książkę starannie wybraliśy tak aby treści w nich zawarte były odpowiednie dla naszych podopiecznych i pomagały w ich rozwoju. Zaaranżowaliśmy również kącik do czytania. Wygodne poduchy i odpowiednie oświetlenie zachęcają do skupienia się nad lekturą. Chmurkowe ciocie wykorzystują elementy metody Domana – czytania globalnego.

Małe i wielkie odkrycia

Wspieramy także małych odkrywców i ich eksperymenty. Najlepiej przecież możemy zrozumieć świat obserwując i doświadczając! Mierzymy, ważymy, obserwujemy, budujemy, Sadzimy i podlewamy roślinki, podglądamy też życie żłobkowych zwierzątek.

Kąciki tematyczne

Mali kucharze mają do dyspozycji kącik kuchenny, Z garnuszkami, kuchnią i warzywami do gotowania. W drugim kąciku – stragan z owocami – tu bawimy się w sklep i ważymy owoce. Kąciki zmieniane są cyklicznie na inne, tak żeby w każdym sezonie dzieci mogły zapoznać się z czymś nowym. Wszystko przy użyciu bezpiecznych dla dzieci rekwizytów. Nie zabraknie również drewnianych klocków i łamigłówek.

Po tych wszystkich zajmujących ekspertymentach trzeba się również wyszaleć i wybiegać! Zjeżdzalnie, rowerki, piankowe klocki, tunele i wigwamy – tutaj nie ma granic dla wyobraźni.

Gordonki

Na zajęciach z umuzykalniania gramy na różnorakich instrumentach, tańczymy i śpiewamy, Zajęcia umuzykalniające prowadzone są według teorii E.E.Gordona (czesto nazywane “Gordonkami”).

Sezonowe atrakcje

Codziennie dbamy o to aby pokazać naszym podopiecznym coś nowego. Często odwiedza nas pies-terapeuta wraz ze swoim opiekunem. Czasem z wizytą zawita Strażak lub Policjant aby opowiedzieć nam o swojej pracy. Nie zapominamy również czujnie spoglądać w kalendarz. Wypatrujemy pierwszego dnia wiosny i przebiśniegów, pierwszego śniegu i ubierania choinki, Zbieramy pierwsze, jesienne liście i kasztany.

Dobre nawyki żywieniowe

Odwiedza nas również Pani dietetyk która zachęca dzieci do poznania nowych smaków a rodzicom podczas wspólnych spotkań daje wskazówki odnośnie zdrowej i zbilansowanej diety

Opieka logopedyczna i psychologiczna

Cyklicznie również odwiedza nas logopeda i psycholog, obserwując naszych podopiecznych i wspólnie z nimi ćwicząc. Raporty z takich wizyt wraz z uwagami przekazujemy rodzicom aby Ci mieli pełną wiedzę jak rozwijają się ich pociechy. Rodzicom oferujemy również konsultacje.

Kontakt z językiem obcym

Nie mniej ważny jest również kontakt z językiem angielskim i planowanym — językiem francuskim. Chmurki odwiedza dwa razy w tygodniu wykwalifikowany nauczyciel/native speaker, który pomaga dzieciom naturalnie przyswoić melodię języka i powiązać pierwsze słowa z konkretną sytuacją. Ponadto w naszych placówkach jest przynajmniej jeden nauczyciel, który porozumiewa się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. Jest to świetny wstęp przed nauką języka w przedszkolu.

Ramowy plan dnia

7:00 – 9:00 Przyjmowanie dzieci ( według potrzeb inny czas przyjęcia dziecka )
9:00 – 9:30 Wspólne śniadanie
9:30 – 10:30 Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i zabawy
11:00 – 12:00 Spacer
12:00 – 12:30 Wspólny obiad
13:00 – 15:00 Leżakowanie
15:00 – 15:30 Posiłek dodatkowy ( zupa )
15:30 – 16:00 Zabawa swobodna
16:00 – 16:30 Podwieczorek
16:30 – 18:00 Zabawa swobodna, oczekiwanie na rodziców